У час, коли захисники України ціною власного життя виборюють омріяну свободу, працівники Професійно-технічного училища № 27 м.Берестечко продовржують активно сприяти вихованню патріотів рідного краю. З цією метою для учнів закладу освіти була організована екскурсія до Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви». Відвідати місце подвигу наших славних предків було запропоновано й людям, які прибули в Берестечко з територій, охоплених війною, і які сьогодні проживають у гуртожитку училища.
2 травня екскурсанти разом із вихователем гуртожитку Професійно-технічного училища Іриною Адамською та бібліотекарем Оленою Мудрик не лише захоплено вслухалися в деталі великомасштабної битви, про які розповідала завідувачка відділу історії Берестецької битви Лариса Пилипів, але й розглядяли унікальні речі українських козаків і селян, знайдені на полі Берестецької битви під час розкопок. Увазі присутніх була представлена вогнепальна та холодна зброя, елементи обмундирування воїнів, їх особисті речі й прикраси, різноманітні ремісничі речі, а також експозиція, присвячена творчості Тараса Шевченка.
Захоплення викликала Михайлівська церква XVII ст. у якій, за переказами, молився перед битвою Богдан Хмельницький, церква святого Георгія Переможця, де в нижньому ярусі – саркофаг з козацькими кістками та до якого веде підземний перехід з Михайлівської церкви.
Нині Україна знову відчайдушно бореться з ворогом. У бій ідуть її найкращі сини та дочки. Чи не тому нам необхідно пам’ятати історію, надихатися героїзмом волелюбних козаків і козачок, бо ж ми – славні нащадки їхнього нездоланного, вільного, сильного українського роду!
Виховання патріотів рідного краю