Підготовка до ЗНО (НМТ)

2023 року замість ЗНО українські випускники складатимуть Національний мультитест, за результатами якого вступатимуть до вузів.

В Україні не проводитимуть ЗНО 2023 через дію військового стану. Натомість випускники шкіл вступатимуть до вищих навчальних закладів на основі результатів Національного мультипредметного тесту (НМТ).

Вперше НМТ було запроваджено у 2022 році як альтернативу ЗНО на час повномасштабної війни. На відміну від ЗНО, він проходив в онлайн-форматі і містив питання з одразу трьох предметів – української мови, математики та історії України. З інших предметів тестування не проводилося. У кожному блоці було по 20 завдань, а сумарно на виконання тесту давалося 120 хвилин.

2023 року замість ЗНО знову проведуть НМТ, але його формат та умови проведення зміняться. УНІАН розповів усе, що потрібно знати про мультитест 2023 випускникам та їхнім батькам.

НМТ 2023 – головні особливості та нововведення

Національний мультитест школярі складатимуть у ТЕЦ (тимчасових екзаменаційних центрах) – спеціально оброджених комп’ютерних аудиторіях у навчальних закладах. ТЕЦ буде створено в Україні та в 35 країнах, де найбільше переселенців.

НМТ 2023 міститиме завдання з трьох предметів. З них два обов’язкові предмети – українська мова та математика, а третій предмет – на вибір учня: це може бути історія України, іноземна мова (англійська, німецька, французька чи іспанська), біологія, фізика, хімія.

Сумарно тест триватиме 180 хвилин, абітурієнти самі розподілять час між трьома предметами.

У НМТ 2023 не буде завдань з відкритою формою відповіді. Але будуть знайомі по ЗНО завдання з короткою формою відповіді, де замість пропуску потрібно вписати число чи слово.

Дата НМТ 2023 вже відома. Буде дві сесії – основна та додаткова.

Основна сесія НМТ відбудеться з 5 до 23 червня. Додаткова – з 11 по 24 липня. Зареєструватись на основну сесію учасники могли з 3 квітня по 3 травня.

Вступна кампанія 2023 – порогові бали по НМТ для вступу

Пороговий бал для вступу на контракт за результатами НМТ 2023 становитиме 10% правильних відповідей по кожному з трьох предметів. Нагадаємо, минулого року було достатньо дати 1 правильну відповідь з кожного предмета.

Пороговий бал для вступу на бюджет у кожному вузі і на кожній спеціальності відрізнятиметься. Для більшості спеціальностей достатньо буде набрати 130 балів на тесті, проте для спеціальностей “Право” та “Міжнародні відносини” пороговий бал становить 140 балів, а для “Медицини” та “Стоматології” – 150 балів.

Максимально абітурієнт може подати 20 різних заявок на надходження, з яких максимум 5 заяв на бюджет. Цього року під час вступу не враховуватиметься середній бал атестату абітурієнта.

Догори