Рекомедації педагогам щодо розвитку властивостей темпераменту

У сангвініків важливо заохочувати працьовитість, схильність до новизни, але пи цьому потрібно контролювати навантаження, щоб вони перебували в розумних межах. Їм слід тренувати дисциплінованість і вчитися ділових контактів та чіткості.

Холерикам з їх вираженими лідерськими якостями бажано стежити за позитивністю взаємин з оточуючими, не «з’ясовувати стосунків» у моменти конфліктів, а обговорювати проблеми пізніше в спокійній ситуації, контролювати прагнення підкоряти собі інших людей, спрямовувати зусилля на власне естетичне виховання.

Працьовитим флегматикам потрібно тренувати свій соціальний інтелект (розуміння людей, спостережливість за переживаннями інших, налагодження контактів).У деяких випадках через скромність у них не завжди адекватна самооцінка, яку в цьому разі важливо підвищити.

Меланхолікам з їхньою вдумливістю не слід поспішати включатися у види діяльності та спілкування, де панує тверда субординація. Їм також потрібно уникати надмірної віри в чиїсь авторитет, налаштуватися на успіх в роботі. Для розвитку контактності й товариськості намагатися брати участь у різних заходах, виступати з доповідями на конференціях.

Рекомедації педагогам щодо розвитку властивостей темпераменту
Догори