Крути — символ національної честі

Нема любові понад ту,

Що окропила кров’ю Крути,

І ту гарячу кров святу

Повік Вкраїні не забути.

Інна Багрійчук

28 січня в бібліотеці ПТУ № 27  було оформлено виставку-реквієм “Від Крут до Майдану”. На презентації виставки бібліотекар училища Семещук Н.Д. говорила про те, що 29  січня   День  пам’яті  Героїв  Крут. Саме під Крутами у 1918  році відбувся бій,  що  на  довгі  роки  став  одним  із  символів  боротьби  українського  народу за свободу і незалежність. Їх  було  триста  –  студенти  та  гімназисти. Ця  героїчна  й водночас  трагічна подія знаменувала  початок  нової  епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку — боронити її. «Понад все вони любили свій коханий край», — писав Павло Тичина. Визначально, що ця жертовна любов зародилася в серцях молодих людей, найкращих представників українського студентства. 

     Цей приклад самопожертви молоді багато в чому нагадує подвиг “Небесної сотні” та героїв, що гинуть у війні на сході України – відзначили учні Корда Марія, Гусак Ольга, Павлюк Назар, Боднарук Іван.

Відвідувачі мали змогу ознайомитися з рекомендаційним списком літератури “Крути — символ героїзму і відданості нашого юнацтва, символ національної трагедії”, цікавими інтернет-ресурсами “Вони стали на захист Батьківщини”. Увагу учнів привернула експрес-інформація “Бій під Крутами”.

     Україна пишається молодими Героями. Пам’ять про них, як і та велична слава, за яку вони боролися і борються – невмируща. Вічна їм слава.

       На завершення хвилиною мовчання вшанували пам’ять молодих патріотів.

Крути — символ національної честі
Догори