Професійно-технічне училище №27 м. Берестечко здійснює навчальний процес на власній базі.
Навчально-матеріальна база училища дозволяє на даний час готувати кваліфікаційних робітників за професіями:
Навчально-матеріальна база училища складається з необхідної кількості навчальних кабінетів для теоретичної підготовки, лабораторій, майстерень для проведення лабораторно-практичних занять і виробничого навчання, класу тренажерів, автотракторного полігону, автотракторного парку та навчального господарства.
Для підготовки механізаторських кадрів в училищі є автотракторний полігон площею 5 га, автотракторний парк, в якому нараховується 18 тракторів, з них 12 колісних, 10 автомобілів, 3 зернозбиральні і 2 спеціальні комбайни, до 80 одиниць іншої сільськогосподарської техніки і знарядь. Обладнано 8 кабінетів з предметів профтехциклу, 3 лабораторії, слюсарну майстерню та 4 майстерні виробничого навчання. Значна увага приділяється комплексно-методичному забезпеченню предметів та професій виконанню навчальних планів і програм з виробничого навчання.
Ведеться систематичний контроль за якістю відпрацювання завдань з індивідуального водіння автотранспортних засобів. Вживаються заходи щодо підвищення ефективності виробничого навчання і практики в умовах навчального господарства, яке нараховує 209 га орної землі.
Навчальні кабінети, лабораторії, майстерні відповідають вимогам безпечних умов праці, про що свідчить акти готовності училища до роботи у 2022-2023 навчальних роках. Навчальні кабінети, відповідно з вимогами робочих навчальних планів та програм, обладнані вузлами, макетами, моделями, стендами, технічними та прогамно-педагогічними засобами навчання.
В училищі обладнано 2 кабінети інформатики і інформаційних технологій, які оснащено 25 комп’ютерами з програмним забезпеченням та виходом до мережі Internet.
На території училища, серед багатовікових дерев, знаходиться учнівський гуртожиток.
Учні, які навчаються в нашому навчальному закладі, безкоштовно забезпечуються житлом.
Гуртожиток розрахований на 220 чоловік, тому всі бажаючі учні стовідсотково забезпечуються місцями в ньому.
В 5-поверховій споруді розміщені кімнати за блочною системою. Кожен блок складається з двомісної, тримісної кімнати, коридору, туалету. На кожному поверсі є спільна кухня, обладнана кухонною плитою та холодильником.
На І-му поверсі гуртожитку розміщені:простора їдальня, бібліотека, кабінет художнього керівника, кабінет фельдшера, ізолятор, пекарня.
В гуртожитку є кімнати відпочинку, де учні можуть провести цікаво час, подивитись передачі по телевізору, пограти в теніс, зайнятися іншим дозвіллям.
У розпорядженні мешканців гуртожитку є душ з гарячою водою, пральна машина-автомат,Wi-Fi точки вільного доступу до мережі Internet.
Гуртожиток поділений на дві частини, в одній проживають хлопці, а в іншій – дівчата. Вихователі гуртожитку знаходяться з учнями до 22.00 год., проводять з ними різні форми виховної роботи, а саме: вечори відпочинку, конкурси на кращу кімнату та поверх, бесіди, інформаційні години та години спілкування, контролюють дотримання мешканцями правил проживання та режиму роботи гуртожитку.
Ініціатором та організатором більшості виховних заходів є рада гуртожитку. Вона обирається з числа найбільш авторитетних та активних учнів. Рада гуртожитку є суспільним органом самоврядування і покликана здійснювати допомогу адміністрації в організації позакласної роботи, покращення побутових умов учнів. Вона забезпечує підтримання правил внутрішнього розпорядку гуртожитку, керує роботою з питань самообслуговування, проводить щотижневі рейди перевірки санітарного стану, організовує конкурси-огляди на кращу кімнату, виховує в учнів почуття відповідальності за збереження державного майна.
Виховна робота в гуртожитку проводиться під керівництвом вихователів гуртожитку: